top of page

Profil

Join date: 23 Tem 2022

Hakkında

Nina Julia (B.Sc.Ed.) – Founder, Chief Editor at CFAH


Nina created CFAH following the birth of her second child. She was a science and math teacher for 6 years prior to becoming a parent — teaching in schools in White Plains, New York and later in Paterson, New Jersey.


Nina writes, curates, and edits insights on the topic of cannabinoids like CBD and delta 8. Her goal is to share the knowledge she’s accumulated over the years while raising her two young children, as well as her experience working with the hemp plant while studying at New York State University. She aims to help new and expecting parents navigate the challenges and complexities of parenthood and cannabis.


Learn more: CFAH.org

Göç idaresi, Türkiye’de bulunan yabancıların, ikamet işlemlerini gerçekleştirebilmesi için yetkilendirilmiştir. 81 ilde faaliyet gösteren il Göç idarelerine başvuruda bulunabilmek için randevu almanız zorunlu hale getirilmiştir. Şirketimiz “Nfcturkeydanismanlik  Göç İdaresi E-İkamet(Oturma izni )Çalışma  izni ve diger başvurulara aracılık eden özel danışmanlık firmasıdır. 

İkamet izni başvuruları ilk, geçiş ve uzatma olarak üç ana şekilde yapılmaktadır. Bunları takiben Türkiye’de kalış amacınıza göre gerekli evrakları hazırlamalı ve randevu gününde ilgili göç idaresinden başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. 

bottom of page